Články ze soutěží 2009

Pacov

V sobotu 22. srpna jsme se vydali na závody do Pacova . Počasí nám opět ukázalo svou odvrácenou tvář a v Pacově nás vítala zcela mokrá trať.  I když se na první pohled mohla zdát vytyčená trať na asfaltu jako výhoda, realita byla spíše opačná, a tak jsme klouzali jako na ledě. Už podle výsledků zjistíte, že většina družstev nedokončila svůj útok zcela podle svých představ. A tak jim budeme držet palce, aby se jim zadařilo  v příštích závodech, které se uskuteční tuto  sobotu 29.8. v Rynárci, kde nás čeká již šesté kolo seriálu P-H-L. Nám osobně  se však v Pacově i přes nepřízeň počasí líbilo, neboť jsme si odsud domů přivezli hned pět cenných pohárů : )))))) 

Rynárec

29. srpna jsme se vypravili vstříc prolomení letošní smůly a to tentokrát do Rynárce :) !!! Dopoledne lehce pršelo, ale k poledni se počasí umoudřilo, a zpočátku se zdálo, že nám nebude stát nic v cestě při zdolávání našeho cíle. Ovšem ihned po zjištění, že naše startovní pozice jsou až na 26. a 29. místě nám zamrazilo v zádech.Tímto gratulujeme rynáreckým hasičům za hojnou účast družstev na jejich soutěži, což svědčí o velké oblíbenosti této soutěže. Vše bylo skvěle připraveno, takže soutěž probíhala ve výborném tempu. Hned první družstva na startu dokázali zvládnout své útoky za super časy, a tak jsme věděli, že na případné vítězství budeme muset předvést své maximum. Šance na vítězství našeho mužského družstva pohasly v momentě, kdy nastoupilo mužstvo mužů z Červené Řečice, které svůj útok zvládlo v nejlepším čase Pelhřimovské hasičské ligy, a to za 18,99s. Tímto jim posíláme velkou gratulaci. No a  tak po chvíli přišla řada i na nás. Nervozita byla veliká, neboť před námi byl ten veliký úkol v prolomení smolné sezóny. Avšak po malém zaváhání se sen o vítězství rozplynul i spolu s vidinou zisku motorové pily, která byla na těchto závodech připravená jako dar pro vítěze. S časem 22,10s jsme obsadili 7. místo. Náš cíl však ještě mohlo zachránit družstvo žen. Na start se holky postavily s vypůjčenou hasičkou z Rybárce (tímto si dovolujeme poděkovat Tygrovy :o)). Avšak po dokončení útoku našich holek se náš sen rozplynul zcela. Během útoku došlo k přišlápnutí béčka od rozdělovače pravým proudem a bylo po šanci na super čas, který jsme si všichni tak strašně moc přáli. S časem 30,45s obsadily holky konečné třetí místo a mi se s rynáreckou soutěží loučili se smutným konstatováním, ŽE SMŮLA BÁCOVICKÝCH HASIČŮ V TÉTO SEZÓNĚ POKRAČUJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jiřice

5. září jsme měli v kalendáři zapsanou další soutěž  zahrnutou do Pelhřimovské hasičské ligy a to v pořadí již sedmou. V celku studeném počasí se do Jiřic sjelo 26 družstev. Podle mého názoru byla připravena výborná trať, a tak není divu, že co se týče časů, se tato soutěž zařadila mezi nejvydařenější soutěže letošní sezóny. O tom vypovídá i ten fakt , že prvních 5 mužských družstev zvládlo svůj útok v čase pod 21 sekund a hned dvě ženská družstva si vylepšila svůj osobák, bylo to domácí družstvo žen z Jiřic a družstvo žen z Rynárce. Na start jsme přišli opět až ke konci startovního pole . S klukama jsme vyběhli na trať z dvacáté startovní pozice. Při lehkém zaváhání na stroji a poté i na pravém proudu jsme dosáhli času 22,03 s a obsadili devátou pozici. Po  přestávce se na start připravily i naše holky . Útok byl rozběhnutý  výborně,  vše šlapalo tak jak má, koš padl do kádě v čase 9,80s, strojnice začala sát v 10,50s a holky  vepředu pěkně stíhaly, tak už si většina myslela, že tu svou letošní pekelnou  smůlu protrhnou, ale nebyla by to letošní sezóna, kdyby se něco nestalo, a tak po  malém rozhození levého proudu tlakem vody a nakonec i prasknutím hadice B to  opět nevyšlo. A tak si tu naší letošní smůlu povezeme na další závody :(     !!!Já už to těm našim babám i přeju :))) !!!      

Kontakt

Lukáš Voborník Bácovice 23
Bácovice
39301
bimbinek@seznam.cz